Praktyki w komórce BHP

Starając się o staż w funkcji służby BHP, stoimy przed nie lada wyzwaniem.Chętni, którzy pragną rozpocząć staż w funkcji pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy powinny posiadać niezbędne kwalifikacje, jakim na przykład jest dyplom skończenia studiów BHP. W obecnych czasach na uczelniach można uzyskać także o dyplom audytora systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Realizując staż, da się wiele nauczyć, nabrać doświadczenia, zyskać dużo praktycznej wiedzy.Po odbyciu stażu można rozpocząć własną działalność gospodarczą, lub też zdobyć pracę w wielu spółkach, w których jest wakat na etacie pracownika BHP.

Praktykant odbywający praktykę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy uzyskuje wiedzę jak odpowiednio sporządzać dokumentację z zakresu BHP, jak mają przebiegać szkolenia BHP oraz jakim sposobem te szkolenia prowadzić.Pracownik służby BHP musi ”mieć w jednym palcu” ustawy i rozporządzenia tyczące się bezpieczeństwa i higieny pracy, praca BHPowca także jest związana z ciągłym pogłębianiem wiedzy, a także obserwowaniem na bieżąco co też uległo zmianie w prawie.

Do zadań służby BHP należy oprócz wyżej wspomnianych wykonywanie analizy stanu BHP, wykonywanie oceny ryzyka na danym stanowisku pracy w firmach, zakładach pracy, przygotowywanie dokumentacji powypadkowej jeśli wypadek się wydarzy. Do zadań służby bhp należy również kontrolowanie i doradzanie, sprawdzanie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w różnych jednostkach organizacyjnych.Zadaniami specjalisty BHP są przede wszystkim prowadzenie szkoleń z zakresu BHP.Stażysta ubiegający się o tytuł specjalisty BHP też musi podporządkować się do zasad i przepisów BHP, mieć na względzie o własciwy obraz przedsiębiorstwa, które reprezentuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s