Wymagane szkolenia BHP

Od dłuższego czasu terminu żądane są kursy BHP i o takie koniecznie powinien umożliwić pracodawca, jeśli nie chce ponosić odpowiedzialności za którekolwiek wypadki na obszarze zakładu pracy.

Co dają kursy?
Otóż warsztaty dają całe mnóstwo, prezentują pracobiorcom w jaki sposób działać w przypadku niebezpieczeństwa, jak zachowywać się na miejscu roboczym i na co zwracać uwagę. W bardzo wielu sytuacjach na stanowisku pracy znajdują się urządzenia, które mogą wyrządzić wielką krzywdę pracownikowi o ile taki nie zna reguł BHP i PPOŻ. Powinno się zauważyć, że w bardzo wielu przypadkach pobyt na stanowisku pracy, na hali gdzie znajduje się kilkanaście maszyn może być powiązane z ryzykiem, a kursy bezpieczeństwa i higieny pracy mają na celu uzmysłowić zatrudnionych.

Statystyki wypadków
W znaczącej liczbie sytuacji widzimy w telewizji czy czytamy w gazetach, że przydarzył się jakiś wypadek na stanowisku pracy, przeważnie może być to spowodowane nieroztropnością pracownika i jego elementarnym brakiem informacji z obrębu prawa pracy. Statystyki przekazują, że ledwie 15% wypadków przy pracy zdarza się jednostkom, które odbyły pozytywnie kursy bezpieczeństwa i higieny pracy, które posiadają wiedzę w zakresie zagrożeń na stanowisku roboczym oraz zagrożeń związanych z pracą w warunkach szczególnych.

Warsztaty prawa pracy
Głównym zamiarem zajęć jest informowanie zatrudnionych, szkolenie prewencyjne zapewnia szeroki obraz dotychczasowych ryzyk w danej branży. W wielu sytuacjach zaniedbujemy tego rodzaju warsztaty co w poniektórych przypadkach kończy się urazem lub śmiercią. Kurs z BHP i PPOŻ to wyłącznie parę godzin lekcyjnych z wykorzystaniem video i obrazów przydatnych do wytłumaczenia powagi sytuacji i sporych niebezpieczeństw, na jakie bardzo często nie zwracamy uwagi, a od jakich zależeć może nasze życie albo zdrowie.

Zwieńczenie szkolenia
Po zrealizowaniu wykładu pracobiorca jest z uwagą uświadomiony z towarzyszących mu w pracy zagrożeń, może zapobiec wypadkom, a w momencie nieszczęśliwego wypadku wprowadza odpowiednie działania. Pamiętajmy, że przeważnie odpowiadamy za zdrowie i los naszych kolegów po fachu, co powinno być motywacją do zatroszczenia się o odbycie warsztatu.

Kurs przewiduje otrzymanie dokumentacji o jego dodatnim zdaniu i zapewnia prawo pracy na aktualnym stanowisku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s