Po co prowadzi się szkolenia BHP?

Czemu są prowadzone cykliczne szkolenia BHP?
Szkolenia okresowe BHP są po to aby móc przekazać pracownikom najnowsze normy prawa pracy. Działania prewencyjne się nie zmieniają, jednak co jakiś czas technika zadziwia nas kolejnymi nowinkami technicznymi co powoduje, że należy opracować kolejne metody prewencyjne, trzeba uświadamiać pracowników, że chociaż robota jest taka sama to jednak w ogromnej liczbie przypadków ryzyk przybywa. A przy tym warto sobie przypomnieć co jakiś czas wszelkie obowiązujące zasady BHP.

Co jaki okres czasu?
Otóż okresowe szkolenia BHP Katowice są przeprowadzane różnie w zależności od dziedziny i branży w której w chwili obecnej pracujemy, odbywają się co parę lat.

Dla ludzi zatrudnionych na stanowiskach fizycznych najczęściej może być to okres nie dłuższy niż trzy lata . W przypadku stanowisk szczególnie niebezpiecznych wykład taki należy wykonywać przynajmniej jeden raz w roku. W sytuacji szefostwa, osób nadzorujących, pracodawców , a ponadto osób odpowiedzialnych za konstrukcję maszyn i urządzeń szkolenie wykonane powinno być przynajmniej raz na pięć lat. O wiele rzadziej może się odbywać wykład cykliczny BHP dla pracowników na stanowiskach biurowo-administracyjnych, czyli raz na 6 lat. Częstotliwość , a ponadto formę warsztatów determinuje zazwyczaj pracodawca razem z załogą. Kilka zależy od typu wykonywanej pracy , a dodatkowo warunków, w jakich się ją odbywa. Pracodawca ma możliwość organizacji szkoleń jak dużo zechce, natomiast nie rzadziej niż jest to zawarte w przepisach.

Gdzie odbywają się warsztaty?
Warsztaty przeprowadza nasza firma, jest to grupa specjalistów, którzy na bieżąco monitorują problematykę i ciągle się dokształcają, co z kolei przekłada się na najświeższe informacje i doskonale przystosowany plan nauczania.

Warsztaty te trwają kilka godzin i w biegu tego okresu poruszane są najbardziej istotne zagadnienia, przywoływane najróżniejsze przykłady, na których najłatwiej jest zachować w pamięci istotę kłopotu. W znaczącej liczbie sytuacji możemy się spotkać z wykładami, gdzie włączony jest tylko film instruktażowy, praktycznie bez jakichkolwiek objaśnień ze strony trenera. Nasza jednostka działa na innych normach, nasz program obejmuje zarówno filmy i fotografię jak również wyjaśnienia ze strony instruktora, co częściej przekłada się na lepsze rezultaty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s